Św. Bazyli Wielki: „Śpiew jest odpoczynkiem dla duszy i początkiem pokoju. Uspokaja tumult i wzburzenie myśli, uśmierza gniew. Przygotowuje ludzi do miłości, łączy odstępców, godzi wrogów”

Cantamus Domino

Cantamus Domino

Chór „Cantamus Domino”

Chór istnieje od 2011 roku, pierwszym dyrygentem był Paweł Śliżewski, którego rok później zastąpił Grzegorz Tomzik. Od września 2013 r. zespół prowadzi Krzysztof Krzemień.

Chór przyjął nazwę „Cantamus Domino”, co znaczy „Śpiewamy Panu”. Ta nazwa streszcza nasz cel i misję: chcemy śpiewać dla Pana, chcemy naszym śpiewem modlić się, upiększać liturgię i pomagać osobom obecnym na Mszy św. w głębszym jej przeżywaniu. Oprawa muzyczna liturgii w Kościele to wielki zaszczyt i ogromna radość, ale także zobowiązanie, bo przecież nie można śpiewać Bogu byle jak. Dlatego na próbach ciężko pracujemy, cierpliwie dostrajamy poszczególne głosy, aby podczas mszy pieśń mogła zabrzmieć jak najpiękniej.

Jest nas ponad 20 osób, ale to wcale nie jest za dużo, ani wystarczająco. Miejsca na górze w naszym kościele jest jeszcze sporo! Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy podobnie jak my chcą śpiewać Panu! Aby wstąpić do chóru wystarczy przyjść na próbę: spotykamy się w czwartki o 19:00 w salce pod plebanią.

Pamiętaj, że Bóg daje talenty po to, aby się nimi dzielić!