Św. Bazyli Wielki: „Śpiew jest odpoczynkiem dla duszy i początkiem pokoju. Uspokaja tumult i wzburzenie myśli, uśmierza gniew. Przygotowuje ludzi do miłości, łączy odstępców, godzi wrogów”

Vox Cordis

Vox Cordis

Chór „Vox Cordis”

Vox Cordis, czyli Głos Serca, to działający od 2003 roku,
chór kameralny, związany z Ośrodkiem Duszpasterstwa Akademickiego przy Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Obecnie liczy ok. 30 osób, a jego dyrygentem jest Krzysztof Krzemień.

W repertuarze mamy na razie głównie miale formy muzyczne á capella o tematyce sakralnej. Opracowaliśmy również autorskie oratorium „Odszedł Pasterz” opowiadające o odkupieńczej miłości i ofierze naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Jesteśmy grupą młodych ludzi, dla których śpiew jest sposobem przekazywania piękna i dobra, którego nieustannie doświadcza człowiek. Przede wszystkim jednak traktujemy śpiew jako naszą modlitwę i sposób na bliższy kontakt z Bogiem zarówno dla nas, jak i (tego bardzo pragniemy!) dla naszych słuchaczy. To zadanie traktujemy jako dar (a może nawet powołanie…?). Cenny jest dla nas nie tylko wspólny śpiew, ale także przebywanie razem. Cieszy nas bardzo, ze możemy towarzyszyć sobie nawzajem we wszystkim co zwykłe i niezwykłe na tym świecie. Pragniemy rzeczywiście stać się „głosem serca”, w którym znajdzie się miejsce dla każdego, kto zapragnie nas sobą ubogacić